Ostukorv
€0.00 (0)

N’Durance

nano-dimeer konversioonitehnoloogial põhinev esteetiline komposiittäidis

Alates: €53.91

hind
hinnale lisandub käibemaks

Näidustused

Nano-dimeer konversioonitehnoloogial põhinev esteetiline komposiittäidis. Valguskõvastuv, vähekootuv mitmeotstarbeline nanohübriidne komposiit eesmiste ja tagumiste hammaste direktseks esteetiliseks restauratsiooniks.
N´DURANCE-i saab kasutada kõigi direktsete hambarestauratsiooni klasside puhul: klass I, II, III, IV ja V.
N´DURANCE võimaldab saavutada erakordselt esteetilise tulemuse, sest toote värvitoonid vastavad VITA® värvitoonijuhendile. Ühildub kõikide adhesiivsüsteemidega.

Koostis

N´Durance sisaldab üterbium-fluoriidi monodispergeeritud nanoosakest, mis koos tavalise kvartsi ja baariumklaasiga moodustab tipptasemel nanotäidise süsteemi.
Unikaalne vaigupõhine maatriks sisaldab:

 • umbes 19 massi% etoksüleeritud BisGMA-d, UDMA-d ja uut dikarbamaat-dimetakrülaat-dimeeri hapet.
  Täidisesüsteemi koostis:
 • umbes 80 massi% (65 mahu%) silaanitud 40nm üterbium-fluoriidi, silaanitud 500nm baariumklaasi, 10nm kvartsi,
 • 1 massi% katalüsti, inhibiitoreid ja pigmente

Omadused ja eelised

N´DURANCE on vaigupõhine vähese ruumilise kootuvusega valguskõvastus hammaste restauratsioonimaterjal. N´DURANCE sisaldab läbimurdelist vaiku – Patenteeritud monomeerbaasil dimeerhappe tehnoloogia tagab unikaalse uuendusliku segu  dimetakrülaatmonomeerist. Septodont’i unikaalne innovatiivne monomeeride segu tuleneb PIPS’ist (PIPS – PolümeerIndutseeritud Etapi Separatsioon). PIPS vähendab märgatavalt kootumist N’DURANCE-i vaigus, seega on komposiit vähesema kootumisega kui tavalised dimetakrülaatkomposiidid.

 • Bondingu ebaõnnestumise riskide vähendamine.
 • Madal kootumismäär tagab vähem pingeid restauratsiooni pinnal (koormab vähem hamba ja restauratsiooni vahelist sidet) ning suurendab restauratsiooni vastupidavust.
 • N´DURANCE-il on kõrge polümerisatsiooni konversioonitase. Kõrgeim suusisene monomeeri konversioonitase (75%) saavutatakse lühikese kõvastumisajaga, mis annab paremad füüsikalised ja mehaanilised omadused ning vähendab jääkmonomeeride elueerimist. Kõrgem konversioon tagab peale polümerisatsiooni vähem vabu monomeere ja seega parema bioühilduvuse. Suurem biosobivus vähendab koereaktsioonide japostoperatsiooni tundlikkuse riske.
 • N´DURANCE-i võib kasutada kõikide adhesiivsüsteemidega, kusjuures tööetapid jäävad samaks nagu harjumuspäraste komposiitrestauratsioonide puhul.
 • Saadaval 16 Vita™ värvitoonis ning 3 lisatooni Universal Opaque (UO), Translucent ja Bleach White (BW), mis pakuvad täielikku värvipaletti ja võimaldavad saavutada parima esteetilise tulemuse.
 • Nanofiller tehnoloogia tagab:

a) suurepärase poleeritavuse- loomulikuna näivad restauratsioonid,
b) väga suure survetugevuse (319 MPa), mis kindlustab tagahammaste restauratsiooni pikaajalise vastupidavuse.
c) madala kulumuse määra (mis on oluline just tagahammaste puhul).
d) kindlustab pikaajalise vastupidavuse ja esteetika.

 • Ülimalt radioopaakne, et hõlbustada restauratsioonide järelkontrolle.
 • Väga hüdrofoobne pigmenteerumise vältimiseks. Erinevalt teistest komposiitidest N´DURANCE ei ühildu veega, seega puudub pigmendi absorbtsioon ja lahustuvus- tagab stabiilse värvi, mis ei pigmenteeru.
 • Saadaval komplektides, ühe annusega kapslites ja süstlates.
 • N´DURANCE on lihtne paigaldada ja modelleerida: N´DURANCE on suure viskoossusega kondenseeruv komposiit, mis ei kleepu instrumentide külge, kuid on piisavalt vedel, et sobituda ettevalmistatud kaviteedi seintega (haakub hästi kiht-kihiti, ei tekita õhumulle). Märkus. Juhul, kui on probleem kleepuvusega instrumendile, tuleks kasutada uut (mitte kasutatud) instrumenti või lisada instrumendile veidi sidumisainet (või kasutada kullaga kaetud instrumenti). Kleepuvus tuleneb hüdrofoobsusest: see materjal eelistab seista pigem kuival instrumendil kui minna niiskesse kaviteeti, kuid hüdrofoobsus muutub eeliseks just pikemas perioodis, sest ta imab vähem pigmente (kohvi jms)- seega pole värvimuutusi.

Kasutusjuhend

N´DURANCE-i võib kasutada kõikide adhesiivsüsteemidega, kusjuures tööetapid jäävad samaks nagu harjumuspäraste komposiitrestauratsioonide puhul.

 • Hambad tuleb puhastada, eemaldades hambakivi ja kasutades pimsskivi pulbrit sisaldavat profülaktilist toodet.
 • Värvitoon tuleks valida enne hamba isoleerimist ja/või ettevalmistamist. Värvitooni valimisel ärge vaadake näidiseid ja hammast rohkem kui 10–15 sekundit. Soovitatav on kasutada VITA värvitoonijuhendit.
 • Isoleerige hammas. Soovitame tungivalt kasutada koferdami kummi.
 • Järgige tavalisi kaviteedi ettevalmistamise protseduure, eemaldades kõik varasema restauratsiooni jääk- võibaasmaterjalid.
 • Pange ettevalmistatud alale vajaduse järgi baasmaterjal. Pulbi väikeste paljastumiste katteks võib kasutada kaltsiumhüdroksiidi tsementi. Kui dentiin vajab täiendavat katmist, võib selleks kasutada klaasionomeerist täidistsementi. Ärge kasutage eugenooli sisaldavat tsementi.
 • Hamba õige proksimaalse kontuuri tagamiseks paigaldage sobiv matriits või kroonivorm. Paigaldage kiilid hamba eraldamiseks ja igeme õigeks sobitumiseks. Lihvige matriitsi proksimaalse kontakti saavutamiseks.Soovi korral võib maatritsi paigaldada ka pärast adhesiivi kasutamist.
 • Kasutage tipptasemel dentiini/emaili fikseerimissüsteemi, et siduda komposiit hambaga. Kui soovite siduda komposiidi restaureerimistehnikate teist tüüpi materjalidega, võib kasutada muudetud fikseerimissüsteeme. Kuivatage siduv vaik enne komposiidi paigaldamist. Järgige tootja juhiseid.
 • Doseerige komposiit, järgides valitud doseerimissüsteemile vastavaid juhiseid.
  Süstal. Kui toode on pakendatud süstlasse, doseerige segamisalusele selline kogus komposiiti, mis on vajalik restauratsiooni(de) loomiseks. Kaitske väljutatud materjali otsese valguse eest läbipaistmatu kattega. Paigaldamise ajal vältige materjali paigutamist ravitooli otsese intensiivse valgusti alla.
  Kapslid. Sisestage kapsel dosaatorisse. Doseerige osa komposiidist otse ettevalmistatud pinnale.
 • Komposiit tuleb panna ettevalmistatud pinnale, kuni 2,5 mm kihtidena. Tumedamate toonide puhul tuleb kasutada õhemaid kihte. Pange komposiit kaviteeti, kasutades asjakohase disainiga käsiinstrumenti, ja paigutage komposiit ettevalmistatud ala seintele. Kui materjal hakkab instrumendi külge kleepuma, võib instrumenti puhastada alkoholiga niisutatud marliga.
 • Kasutage sobilikku valguskõvastamise lampi ja kõvastage iga kihti 30 sekundit (soovitame kasutada kvarts-volfram-halogeenlampi, mille minimaalne kiirgus on 500 mW/cm2 ja spektrivahemik 470–480 nanomeetrit). Teistes suundades võib kasutada veel täiendavat 20-sekundilist kõvastamist. Kui viimane komposiidikiht on kõvastatud, võib eemaldada kiilud ja/või maatritsid. Kihtide kõvastamise vahel vältige pinna kokkupuutumist sülje või loputusvahendiga.
 • Pärast komposiidi kõvastamist eemaldage ülejäägid terava instrumendiga. Vajaduse korral korrigeerige restauratsiooni joonduse, kontuuride, kontakti ja hambumuse järgi. Viimistlemiseks kasutage teemantpuuri, mitmesoonelist karbiidpuuri või lihvimisketast ja-ribasid.
 • Saadaval on mitmesugused kummiotsakud (kausi- ja koonusekujulised) ning erinevad poleerimispastad, mis aitavad saavutada veelgi parema lõpptulemuse.
 • Pärast poleerimist saab sulgeda mikroskoopilised pinnakahjustused. Komposiidi pinda saab puhastada ja emaili uuesti söövitada fosforhappega. Pärast seda tuleb pinda hoolikalt loputada ja kuivatada. Sidumisaine tuleb paigaldada õhukese kihina, lasta sellel kuivada ja seejärel kõvastuda.

Olulised märkused

Hoiatused ja ettevaatusabinõud kasutamisel

 • Hoida silma ja nahale sattumise eest.
 • Hambaarst ja assistent peavad kandma kaitsekindaid ning silmakaitset. Patsiendid peavad samuti kandma silmakaitset.
 • N’DURANCE sisaldab dimetakrülaadi vaike. Ärge kasutage toodet patsientidel, kellel on teadaolev dimetakrülaadiallergia. Allergilise reaktsiooni ohu vähendamiseks vältige kokkupuudet kõvastumata vaiguga.
 • Ärge kasutage pulbi kaitsmiseks eugenooli sisaldavaid materjale, sest need võivad kõvastumisprotsessi aeglustada.
 • Vältige söövitatud hambapinna või kõvastumata materjali kokkupuutumist sülje või veega.

Säilitamine

 • Säilitada temperatuurivahemikus 10 °C kuni 24 °C.
 • Külmikus säilitamine tagab pikima võimaliku kõlblikkusaja. Enne kasutamist laske tootel soojeneda toatemperatuurile (21 °C kuni 24 °C).
 • Pärast doseerimist pange kohe kork tagasi.
 • Ärge hoidke eugenooli sisaldavate toodete lähedal.
 • Ärge hoidke toodet intensiivse valguse käes või märgades tingimustes.

Pakend

1 süstal (A1,A2,A3,A3.5,A4,B1, B2, B3, B4, C1, C2, C3, C4, D2, D3, D4, Bleach White, Translucent, Universal Opaque)
3 süstlaga komplekt (A2, A3, UO)
7 süstlaga komplekt (A2, A3, A3.5, B1, B2, C3, UO)
20 kapslit (A1, A2, A3, A3.5, A4, B1, B2, B3, B4, C1, C2, C3, C4, D2, D3, D4, Bleach White, Translucent, Universal Opaque)
70 kapsliga komplekt (10 kapslit x 7 tooni: A1, A2, A3, A3.5, B1, C2, UO)
Dimer Flow A1 (2 süstalt)
Dimer Flow A2 (2 süstalt)
Dimer Flow A3 (2 süstalt)
Dimer Flow A3,5 (2 süstalt)
Dimer Flow B1 (2 süstalt)
Dimer Flow C2 (2 süstalt)
Dimer Flow Bleach White (2 süstalt)
Dimer Flow UO (2 süstalt)